Projektanci UFUFU

Michał Starost

Michał Starost
Mając 23 lata został kierownikiem zakładu odzieżowego. Wtedy to zainteresowała się nim Telewizja Gdańsk oraz Profilm, które stworzyły o projektancie kilka programów. Tworząc z Galą Amberifu połączył modę ze sztuką. Bardzo długo nie opuszczał Trójmiasta, stroniąc od stolicy. Był to czas kameralnych show z muzyką, prezentowanych w teatrach. W klubie Kazamaty Starost co tydzień prowadził fashion show promując młodych artystów z Polski. Tam poznał wpływową publicystkę i autorkę dokumentów dla BBC, Ewę Ewart, dzięki której zaczął działać w Londynie. Również w tym mieście prowadził swoją pracownię. Angielki, zwolenniczki jego strojów założyły “Michael fashion club”. Sam projektant dostał propozycje współpracy od BBC i CNN. Organizował stroje na koncerty gwiazd takich jak James Brown czy Lionel Richie.W czasie współpracy z warszawskim domem mody Forget-Me-Not, zaprojektował około 17 linii pret-a-porter. Pierwszą z nich pokazano na Warsaw Fashion Street. Projektant, którego kolekcja “Grzech” zainteresowała Paco Rabanne (została wystawiona podczas promocji jego książki ” Trajektoria: linia życia” w Polsce) zyskiwał coraz większy rozgłos. Duże uznanie zdobył projekt “Ogień” z Belleville Paris 2006. Na gali New Look Design 2006 odbył się pokaz strojów inspirowanych kolorami L’Oreal Paris. W 2007 roku w Delhi Michał Starost promował kolekcję “MikroMega”. Hitem była kolekcja “Moonroad” lansowana w Atrium Mennicy Polskiej.

Od początku związany z projektem modowym UFUFU, którego jest dyrektorem artystycznym. Dla UFUFU tworzy kolekcje damską oraz odpowiada za szycie miarowe. Nadal bardzo mocno związany jest z miastem Trójmiastem. We wrześniu  2012 współprodukował oficjalny kalendarz miasta Sopot na 2013rok.  W marcu 2013 produkował XX jubileuszową Galę Amber Look Trends and Styles. Aktualnie pracuje również nad nowym projektem, który powstał na kanwie Sopot Fashion Days –Art and Fashion Sopot.

Michał Starost ubrał gwiazdy takie jak: Ewa Ewart, Kasia Kowalska, Anna Wyszkoni, Monika Richardson, Grażyna Torbicka, Beata Janson, Paulina Sykut, Agata Młynarska, Agata Załęcka, Edyta Głowacka, Anna Przybylska, Katarzyna Figura.